Przez 21 lat systemu demokratycznego w Polsce zmieniło się wiele. Zmiany objęły każdą sferą naszego życia. Budownictwo przemysłowe nie jest tutaj wyjątkiem. Także w tej branży można wskazać różnice, do jakich doszło po 1989 roku.
Dzisiaj w budowie użytkowych obiektów dużych rozmiarów (wielkokubaturowych) stosuje się nowoczesną technologię. Miejsce pustaków, cegieł, cementu zajęła lekka obudowa oraz konstrukcje stalowe i przytwierdzane do nich płyty warstwowe.
Płyty warstwowe przewyższają stosowane dotąd materiały pod wieloma względami. Ten gotowy kompozyt znacznie redukuje bałagan i niedogodności wywoływane zwykle przez budowę (kurz, błoto). Po dostarczeniu na miejsce inwestycji płyty warstwowe są gotowe do użycia. Wystarczy mieć wkrętarkę, wkręty oraz poziomicę i już można przystępować do montażu.
À; propos transportu:
Płyty warstwowe znacznie skracają czas realizacji przedsięwzięcia, który liczy się teraz w tygodniach, czy nawet dniach, a nie miesiącach i latach, jak bywało jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie hala o powierzchni kilku tysięcy metrów może powstać już w 30 dni.
Zastosowanie omawianego kompozytu zwiększa też pole manewru projektantowi, który może wreszcie spełnić swe ambicje i nie musi się trzymać prostych brył. Płyty warstwowe są dostępne w wielu kształtach, z różnymi profilowaniami oraz w różnych kolorach, co pozwala zwiększyć walory estetyczne stawianego obiektu.