Transport płyt warstwowych i bezpieczeństwo przewozu materiałów budowlanych.

Budownictwo to branża potrzebująca szerokiego zaopatrzenia. Nie tylko same narzędzia, ale i różnorodne materiały budowlane są potrzebne na placu budowy każdego dnia. Niestety, Transport poszczególnych elementów nie zawsze jest prosty. Niektóre z nich wymagają specjalnego traktowania, by nie uległy zniszczeniu czy pęknięciu. Jednymi z materiałów, które potrzebują większej uwagi podczas przewożenia są płyty warstwowe. Choć odpowiednio nałożone pozostają trwałe i tworzą solidne konstrukcje, to jednak w stanie surowym muszą być prawidłowo zabezpieczane.

Przede wszystkim, Transport płyt warstwowych musi uwzględniać ich wielkość. Ustalone zostały szczegółowe parametry, które pozwalają profesjonalnie podejść do przewozu płyt. Zgodnie z nimi, chcąc przetransportować dwa odmienne zestawy płyt ułożonych obok siebie w słupki, musimy zadbać o skrzynię cechującą się ładownością min. 2400mm. Długość jest zależna od wielkości i ilości płyt, które zapakowaliśmy. Idealną sytuacją byłoby ich samodzielne przewożenie, by żadne inne narzędzia nie mogły ich uszkodzić. Jeśli jednak przewozimy też pozostałe materiały, wyjątkowo zadbajmy o to, by na płytach nie znajdowało się nic ciężkiego.

Odradzane jest układanie na nich czegokolwiek, ale szczególnie obróbek blacharskich. W ramach zachowania bezpieczeństwa, płyty należy poprzypinać stosownymi pasami transportowymi. Zapięcie płyt pozwoli ochronić je przed przemieszczaniem się i ewentualnym wypadnięciem. Po przewiezieniu płyt na miejsce najlepiej jest rozładować je używając wózka widłowego. Nie jest zalecane ręczne rozpakowywanie załadunku, gdyż nawet niewielkie przesunięcie płyt po sobie może spowodować ich zarysowanie i zniszczenie. Należy je od razu podnosić, by nie dochodziło do uszkodzeń.