Płyty warstwowe dzięki swojej lekkości i prostocie montażu umożliwiają samodzielne wykonanie niewielkich budynków, jak garaż, altanka, czy składzik na narzędzia. Jednak obiekty w większych rozmiarach, zwłaszcza hale czy magazyny wymagają już użycia specjalistycznego sprzętu i wykwalifikowanych pracowników.
Duży budynek oparty o lekką konstrukcję wymaga najpierw wylania odpowiednich fundamentów i postawienia konstrukcji stalowe, do której zostaną przymocowanie płyty warstwowe. Ich montaż przebiegnie szybko i prosto, jeśli zostaną one dobrze dopasowane i wykonane zgodnie z projektem.
Płyty warstwowe przymocowuje się do stalowe konstrukcji przy pomocy śrub samo-gwintujących lub samo-wiercących. Ważne jest, by płyty zostały idealnie do siebie dopasowane, tak by doszło do złączenia zamków, w które wyposażona jest każda płyta.
W miejscu, gdzie płyty się łączą, konieczne jest wykonanie uszczelnienia, najczęściej za pomocą pianki poliuretanowej bądź wełny mineralnej. Płyty warstwowe przed montażem zabezpieczone są specjalną folią, którą należy po zamocowaniu zdjąć, nie później jednak niż cztery miesiące po montażu.
Montaż płyt warstwowych można prowadzić niezależnie od warunków pogodowych, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Ważne jest jednak ich uprzednie, dokładne przechowywanie, by powłoki nie uległy uszkodzeniu, a same płyty warstwowe zniekształceniu, bowiem mogą nie nadawać się do użytku.